Sprawdź termin

Last Minute
akceptujemy bon burystyczny pokoje z łazienkami darmowy parking

O miejscowości

Szklarska Poręba to miasto malowniczo położone w Karkonoszach i Górach Izerskich, w województwie dolnośląskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Republiki Czeskiej. Miejscowość leży w dolinie rzeki Kamiennej, a dokładniej jaj dwóch dopływów Szklarki i Kamieńczyka, które w granicach miasta tworzą przepiękne, charakterystyczne wodospady o tych samych nazwach co ich rzeki.

W zimie natomiast, miasto staje się rozwiniętym i doskonale przygotowanym ośrodkiem sportów zimowych. Najbardziej rozbudowanym ośrodkiem narciarsko-snowboardowym jest Ski Arena, która na zboczach Szrenicy zapewnia 12 kilometrów wytyczonych tras. Ponadto część miasta – Jakuszyce jest znanym w Europie ośrodkiem narciarstwa biegowego, a nawet wyścigów psich zaprzęgów.

Szklarska Poręba i jej okolica oferują całe bogactwo naturalnych atrakcji przyrodniczych, zabytków architektury, szlaków turystycznych, ciekawych atrakcji dla dzieci i wielu innych wspaniałych miejsc, które będąc tu, koniecznie trzeba odwiedzić. Najciekawsze to: Dinopark, Rodzinny Park Rozrywki Esplanada, park linowy Trollandia, Wioska Indiańska, Leśna Huta, kręgielnie, baseny, Muzeum Energetyki, Muzeum Mineralogiczne, Dom Wlastimila Hoffmana, Dom Carla i Gerharta Hauptmanów, Krąg 2000 i wiele innych. Warte uwagi są też atrakcje związane z historią legendarnych Walonów, czyli Chata Walońska, Żelazny Tygiel Waloński czy Szlak Waloński.

W Szklarskiej Porębie i jej okolicach wytyczono ponad 200 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności, przeznaczonych zarówno dla amatorów, sportowców, jak i dla rodzin z dziećmi. Trasy rowerowe Szklarskiej łączą się ze szlakami z Harrachova i Kořenova w Czechach. Ponadto, przez miasto przebiega Euroregionalny długodystansowy szlak rowerowy „Liczyrzepa” ER-2 prowadzący przez całe Sudety (z Zittau do Mieroszowa).

Jest to również doskonały punkt wypadowy na górskie wycieczki po polskich i czeskich Karkonoszach i Górach Izerskich. Wyruszając ze Szklarskiej można dotrzeć np. na Halę Szrenicką, Szrenicę, Łabski Szczyt, Śnieżne Kotły, Kukułcze Skały, Wysoki Kamień, Czarną Górę i w wiele innych, ciekawych miejsc.

Atrakcje turystyczne w Szklarskiej Porębie

 

Translate »
Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'catapult_add_cookie_js' not found or invalid function name in /usr/home/slonecznaroza/domains/slonecznaroza.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307